Zahraničné

Chcel pomôcť, ale prišiel o život. Ľadová výzva sa skončila tragédiou

Tony Grider
Zdroj: independent.co.uk

Hasiča zasiahol elektrický prúd.

Dohru so smrteľným koncom mal cez víkend incident spred mesiaca, keď dvaja americkí hasiči utrpeli v súvislosti s charitatívnou akciou Ice Bucket Challenge úraz elektrickým prúdom. Jeden z nich totiž na následky nehody v sobotu večer zomrel, informovali britské noviny Daily Mail. 

Cieľom charitatívneho projektu Ice Bucket Challenge je zvýšiť povedomie o amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS) - progresívnom, smrteľnom a neurodegeneratívnom ochorení mozgu - a podporiť jeho výskum. Nominovaný účastník si na hlavu vyleje vedro vody s ľadom a zároveň venuje príspevok desať dolárov na výskum ALS. Ak nomináciu odmietne, príspevok sa zvýši na 100 dolárov. Je zvykom, že účastník svoj "výkon" nakrúti na video a nominuje najmenej ďalších troch ľudí, ktorí majú 24 hodín na splnenie výzvy.


K projektu sa pripojil aj dychový orchester univerzity v Campbellsville v štáte Kentucky, ktorý si na pomoc zavolal miestnych hasičov. Keď dvaja z nich 21. augusta vyliali z požiarneho rebríka vodu na členov orchestra, došlo k tragickej nehode: keďže stáli príliš blízko vysokonapäťového elektrického vedenia, oboch zasiahol prúd.

Mužov museli liečiť niekoľko týždňov v nemocnici. Zatiaľ čo 22-ročného Simona Quinna prepustili pred týždňom, jeho 41-ročný kolega Tony Grider také šťastie nemal a svojim zraneniam podľahol.

WASHINGTIN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti