Zahraničné

Skúste hádať, v ktorej krajine otvorili prvú krytú plaváreň pre psov

plav.jpg
Zdroj: Reuters

Majitelia sú ochotní cestovať aj desiatky kilometrov, aby štvornohým miláčikom dopriali oddych a zábavu.

Psí život nemusí byť vôbec taký zlý. Hlavne psíky v Nemecku by vám o tom vedeli rozprávať, keby to dokázali. V meste Hanau im pred mesiacom otvorili krytú plaváreň. Majitelia sú ochotní cestovať aj niekoľko hodín, aby psom dopriali oddych a zábavu.

„Som tu, aby som mu pomohol. Môj psík má nejaké zdravotné problémy a vo vode by sa to mohlo zlepšiť," hovorí jedna zo žien, ktorá si plaváreň nevie vynachváliť. Nemci sú ochotní dokonca vziať si v práci voľno, aby si šli s psami zaplávať.


Majiteľom psej plavárne je Helmut Feuzi, ktorý kedysi pracoval ako vodič kamiónu. Po desiatich rokoch zistil, že má záľubu v niečom celkom inom. „Sám mám doma psa a raz mi napadlo, že by som mal urobiť preňho oveľa viac," hovorí.

Plaváreň má dokonca špeciálne fény. Po kúpaní môžete domácich miláčikov vysušiť. Hodina plávania stojí 7 eur a 50 centov. Sprchovanie a sušenie je v cene. Zdá sa, že plaváreň je jediná svojho druhu. Prijali by ste niečo podobné na Slovensku, alebo sa vám krytá plaváreň pre štvornohých zdá až príliš veľký „úlet"?

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti