Zahraničné

Putin rečnil neuveriteľné štyri hodiny. Rekord ale neprekonal

Vladimir Putin rečnil vyše štyri hodiny
Zdroj: SITA

Časť novinárov si čas krátila súťažou o najlepší plagát.

Výročná tlačová konferencia ruského prezidenta Vladimira Putina trvala štyri hodiny a päť minút. Putin tak neprekonal svoj vlastný rekord z roku 2008, keď vydržal odpovedať na otázky novinárov o 35 minút dlhšie.

Na tlačovú konferenciu sa akreditovalo asi 1 300 novinárov zo zahraničných, federálnych i regionálnych elektronických i tlačených médií. Mnohí z nich sa snažili upútať pozornosť Putinovho hovorcu Dmitrija Peskova tabuľkami so zaujímavými nápismi či obrázkami alebo dokonca aj plyšovým Yetim. Časť novinárov si čas do začiatku tlačovky krátila súťažou o najlepší plagát alebo o nich informovala cez sociálne siete.

Zdroj: SITA

Putin odpovedal na 52 otázok, ktoré položilo 24 žien a 28 mužov z piatich časopisov, 15 televíznych kanálov, deviatich agentúr, 18 denníkov, jednej rozhlasovej stanice a piatich internetových denníkov.

Pred dejiskom tlačovej konferencie - Centrom medzinárodného obchodu - krátko pred začatím tlačovky zatkli 26 aktivistov, ktorí tam zbierali podpisy pod petíciu za oslobodenie politických väzňov v Rusku, aby ju mohli odovzdať prezidentovi, čo sa im napokon ani nepodarilo. Polícia ich zadržanie zdôvodnila tým, že na svoju akciu nemali príslušné povolenie.

Zdroj: SITA

MOSKVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.