Zahraničné

Prímerie na Ukrajine. Ani náhodou

Ukrajinská armáda opäť zaznamenala porušenie prímeria
Zdroj: TASR

Proruské sily za uplynulých 24 hodín ostreľovali pozície ukrajinskej armády.

Ukrajinské vojenské velenie po istom útlme bojových operácií proruských separatistov registruje v ostatných dňoch nárast aktivity protivníka. Napriek prímeriu vyhlásenému na východe Ukrajiny, proruské sily za uplynulých 24 hodín ostreľovali pozície ukrajinskej armády viac ako 50-krát, uviedli dnes ukrajinské agentúry UNIAN a Ukrinform.

Ukrajinský vojenský analytik Dmytro Tymčuk, vedúci Centra vojenských a politických štúdií, na svojej facebookovej stránke uviedol, že terčom delostreleckej paľby bolo okrem iných cieľov opäť aj letisko v Donecku a viaceré dediny v Doneckej oblasti.

Tymčuk tiež informoval, že proruskí ozbrojenci opäť zhadzujú telá svojich padlých spolubojovníkov do opustených šácht. V ruských prihraničných regiónoch s Ukrajinou podľa Tymčuka znova badať koncentráciu jednotiek ruskej armády a bojovej techniky. Na "ruskej" strane hranice medzi Krymskou republikou a Chersonskou oblasťou ukrajinské sily zaregistrovali niekoľko komplexov protivzdušnej obrany.

Ukrajinské vládne sily využívajú prímerie okrem iného aj na budovanie obranných pozícií v úseku Mariupol-Volnovacha, konštatoval Tymčuk.

KYJEV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.