Zahraničné

Neďaleko Donecka objavili masový hrob

Ukraine318106186010.jpg

Ruské ministerstvo zahraničných vecí ho označilo za vojnový zločin. Na hrobe je tabuľka s nápisom "Zomreli za putinovskú lož". Tabuľku tam osadila neznáma osoba.

Pred štyrmi dňami sa objavila informácia o masovom hrobe, ktorý sa nachádza neďaleko ukrajinského mesta Doneck. Ruský rezort diplomacie predpokladá, že v hrobe sú telá civilistov, ktorých tam pochovali ukrajinskí vládni vojaci.

V príhovore v rámci zasadnutia Komisie OSN pre ľudské práva tvrdil, že ide o popravených Ukrajincov. Masový hrob sa podľa neho nachádza na území Doneckej oblasti, ktorá bola donedávna pod kontrolou vládnych síl.

O náleze tiel neďaleko uhoľnej šachty Kommunar informovali proruskí separatisti. Na základe expertízy patológovia uviedli, že obete zabili strely do hlavy zblízka. Podľa agentúry ITAR-TASS sú informácie o zatiaľ štyroch telách.

Podľa spomínanej agentúry sa našli aj ďalšie masové hroby, ktoré však zatiaľ neotvorili.
Predseda zahraničného výboru ruskej Štátnej dumy, Alexej Puškov dnes uviedol, že Rusko bude na medzinárodných fórach presadzovať prešetrenie nálezu masového hrobu neďaleko Donecka. 


O prípade dnes informovali aj ukrajinské médiá. Podľa nich sa hrob nachádza v blízkosti dediny Nižňaja Krynka, ktorú predtým ostreľovali proruskí separatisti.

UKRAJINA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti