Zahraničné

Ďalší problém nového iPhonu. Nedá sa z neho volať

profimedia-0206480531.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Najnovšia aktualizácia iOS 8.0.1. spôsobila už aj tak nahnevaným majiteľom nových telefónov ďalšie problémy. Po nainštalovaní aktualizácie totiž nemali iPhone 6 a iPhone 6 Plus signál.

Včera sme vás informovali o tom, že sú niektorí majitelia nových iPhonov rozhorčení, pretože sa im po nosení vo vrecku ohol. Tentoraz si jeho výrobca vyrobil ďalšiu hanbu. Apple sa chváli, že nový systém iOS už beží na polovici jeho zariadeniach. Ale opravy, ktoré preň vydávajú, znemožňujú ich používanie.

Najnovšia aktualizácia iOS 8.0.1. spôsobila už aj tak nahnevaným majiteľom nových telefónov ďalšie problémy. Po nainštalovaní aktualizácie totiž nemali iPhone 6 a iPhone 6 Plus signál, čo je pri telefóne obrovský problém. Podľa niektorých správ táto aktualizácia prekáža aj technológii, ktorá umožňuje odblokovanie telefónu pomocou odtlačku prsta.

Čo však zákazníkov Apple hnevá najviac je to, že spoločnosť mlčí. Aktualizáciu softvéru potichu stiahli. Na vyjadrenie k ohýbaniu telefónov tiež všetci nedočkavo čakajú. Tí, ktorí si aktualizáciu nainštalovali a telefón im nefunguje, budú musieť čakať na opravu opravy. Aktualizáciu iOS 8.0.2 sľubujú do niekoľkých dní. Apple zatiaľ ponúka užívateľom návod, ako sa dostanete späť na verziu 8.0. Nájdete ho tu!

Tieto problémy ale mnohých ľudí neodradili, aby si novinku nekúpili. Podľa Applu sa za prvé tri dni predalo rekordných desať miliónov iPhonov 6 a 6 Plus.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.