Zahraničné

Od katastrofy delilo lietadlá iba 180 metrov

Lietadlo - ilustračná snímka
Zdroj: Egyptair

Nešťastie sa stalo skoro vtedy, keď nekonkretizovaný typ lietadla značky Cessna tesne minul dopravný Boeing-737.

Menej než 180 metrov delilo dve lietadlá od možnej zrážky nad regiónom Öresund na pomedzí dánskeho a švédskeho vzdušného priestoru. O incidente, ktorý sa odohral ešte 20. júla, informovali dnes noviny The Copenhagen Post s odvolaním sa na správu leteckého vyšetrovacieho úradu.

Katastrofa sa stala skoro, keď nekonkretizovaný typ lietadla značky Cessna tesne minul dopravný Boeing-737 spoločnosti Egypt Air so 144 pasažiermi na palube, smerujúci z Káhiry do Kodane. Cessna letela z dánskeho ostrova Bornholm do mesta Roskilde.

Obe lietadlá sa nachádzali vo výške 1 220 metrov

V čase incidentu bola posádka egyptského lietadla v rádiovom kontakte s riadiacou vežou v Kodani, kým pilot Cessny bol v spojení so švédskymi letovými dispečermi.

Podľa správy nebezpečná situácia nastala preto, že Cessna neudala svoje súradnice. Príslušné úrady boli o prípade oboznámené ešte v ten istý deň.

Správa je zatiaľ považovaná za predbežnú, pričom vyšetrovanie medzinárodných úradov, ako aj odborníkov oboch dotknutých štátov pokračuje s cieľom predísť podobným prípadom v budúcnosti. 


KODAŇ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.