Počas srbského pochodu gayov a lesbičiek policajti zbili premiérovho brata

Serbia_Pride_March329205187213.jpg
Zdroj: TASR

Andrej Vučič a dvaja pracovníci jeho strážnej služby sa dostali do konfliktu s poriadkovými silami, keď ich tieto chceli legitimovať, informovali srbské médiá.

Srbský premiér Aleksandar Vučič dnes popoludní potvrdil, že jeho brata zbili počas pochodu za práva gayov a lesbičiek v Belehrade príslušníci policajnej jednotky osobitého určenia. Andrej utrpel podobne ako ďalšie dve osoby vážne zranenia, uviedol predseda srbskej vlády.
Aleksandar Vučič však nechcel hovoriť o podrobnostiach, aj keď prezradil, že jeho brat nemieni iniciovať trestné konanie voči policajtom, píše tlačová agentúra APA.

Či premiérov brat prišiel homosexuálov podporiť, alebo naopak, nie je z dostupných informácií známe. Andrej Vučič a dvaja pracovníci jeho strážnej služby sa vraj dostali do konfliktu s poriadkovými silami, keď ich žiadali o doklady.

"Srbsko ukázalo, že sa stáva právnym štátom v pravom slova zmysle," podčiarkol premiér pochvaľujúc, ako formuloval, perfektné plnenie úloh bezpečnostných zložiek počas dnešného pochodu. Súčasne vyzdvihol rešpektovanie ústavy a platných zákonov a vyjadril vďaku krajanom za rešpektovanie "inakosti".

Pochod za práva gayov a lesbičiek v Belehrade, kde sa podobné podujatie uskutočnilo po prvý raz od roku 2010, sprevádzali dnes prísne bezpečnostné opatrenia. Na akcii, ktorej trasa viedla od sídla srbskej vlády k sídlu tamojšieho parlamentu, sa podľa odhadov médií zúčastnilo asi 1500 ľudí, medzi nimi viacerí členovia vlády, aktivisti za rešpektovanie ľudských práv, ako aj diplomati. Premiér Vučič medzi nimi nebol.

BELEHRAD/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti