Zahraničné

Kramnému vo väzení rastú svaly

Petr Kramný
Zdroj: tn.cz

Petr Kramný je už osem mesiacov vo väzobnej väznici. Súd je v nedohľadne.

Súd v nedohľadne a Petr Kramný je stále vo väzobnej väznici. Už 8 mesiacov. Je vidieť, že posilňuje telo. Čo sa týka psychiky, nie je na tom veľmi dobre. Polícia tvrdí, že vyvraždil svoju rodinu. On to stále popiera.

Zdroj: tn.cz


Petr Kramný sa tento týždeň ukázal po dlhšej dobe na verejnosti a bol na nepoznanie. Eskorta ho z väzobnej väznice v Ostrave previezla na súd, kde sa opäť rozhodovalo o tom, či počas vyšetrovania úmrtia Moniky Kramnej a jej dcéry Klárky by nemohol byť na slobode. Súd to opäť zamietol. Kramného tak čakajú ďalšie dni za mrežami.

Ako vyzerá teraz jeho bežný deň?
"O 6.00 h ráno vstáva, potom sú raňajky, majú si upratať celu, majú v pravidelných časových rozmedziach jedlo, osobnú hygienu a samozrejme majú aj voľný čas," uviedla pre TV Nova jeho advokátka Jana Rejžková.

Zdroj: tn.cz


Niet divu, že za mrežami naberá svaly. Na cvičenie má veľa času, k tomu pravidelnú stravu i spánok. Lenže myšlienky sa stále upínajú k tomu, čo sa stalo v egyptskej Hurghade.

"Ten zážitok, ktorý mal 30. júla minulý rok je pre neho natoľko traumatický, že dlho bude trvať než tieto udalosti mozog vytesní," hovorí ďalej Rejžková, ktorá je presvedčená, že Kramný hovorí pravdu, že obe ženy nezabil.

Lenže českí kriminalisti sú presvedčení, že išlo o úmyselnú vraždu. Že Petr Kramný svoju rodinu vyvraždil pomocou elektriny.

"U väčšiny prípadov je to tak, že si tú vinu nechcú pripustiť, tak sa v tej väzbe začnú nudiť a začnú vymýšľať náhradné varianty, ako sa budú správať, niektorí cvičia," tvrdí o väznených ľuďoch psychológ Slavomil Fischer.

Z väzenia sa Kramný zrejme nedostane minimálne do doby, než bude súd. A tento rok k nemu zrejme nedôjde. Ak súd začne a Kramný bude nakoniec uznaný vinným, hrozí mu doživotný trest.

PRAHA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.