Záplavy na juhu Francúzska vyhnali z domovov tisíce ľudí

Cambo-Les-Bains na juhozápade Francúzska 4. júla 2014.
Zdroj: TASR

Po silných dažďoch muselo v južnom Francúzsku odísť z domovov do bezpečia pred záplavami približne 4000 ľudí.

Po silných dažďoch muselo v južnom Francúzsku odísť z domovov do bezpečia pred záplavami približne 4000 ľudí. Pod vodou sa počas druhej noci prívalových zrážok ocitli aj časti mesta Montpellier, informovala agentúra DPA.

Francúzska vláda dnes vyhlásila okolie Montpellieru s desiatkami zasiahnutých obcí za región postihnutý prírodnou pohromou, čo uľahčí poskytovanie pomoci. Minister vnútra Bernard Cazeneuve pre rádio RTL povedal, že dostať ju môže približne 60 oblastí v departemente Hérault.

Zdroj: TASR

Stovky ľudí v Montpellieri sa pred stúpajúcimi vodami rieky Lez uchýlili na železničnú stanicu alebo prenocovali v tamojších železničných vozňoch. Nasadených bolo 1500 záchranárov, hasiči oznámili, že po prietržiach mračien absolvovali 1200 výjazdov

V pondelok v Montpellieri napadalo za niekoľko hodín rekordných 300 milimetrov zrážok. Dnes sa počasie upokojilo, uviedla agentúra DPA. Región Languedoc-Roussillon, v ktorom leží departement Hérault, už tento mesiac postihli väčšie záplavy. Pred desiatimi dňami si vyžiadali päť obetí na životoch.

MONTPELLIER/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti