V Česku sa zvolebnieva, policajti urobili raziu na radniciach

Úplatok, korupcia
Zdroj: Internet

Policajná akcia sa zamerala na európske dotácie a na objednávky na informačné systémy.

Príslušníci českej protikorupčnej polície zasahovali dnes na úradoch vo viacerých mestách krajiny a uskutočnili podľa dozorujúceho štátneho zástupcu Petra Šeredu celkove 40 prehliadok. Policajná akcia sa zamerala na európske dotácie a na objednávky na informačné systémy.

Informovali o tom české elektronické médiá a internetové portály s tým, že dejiskom zásahu boli napríklad radnice v Olomouci, Přerove i Zlíne, ale aj sídla hajtmanov v Olomouci a Zlíne.

K počítačom sa vedúci pracovníci ani zamestnanci spomínaných úradov dnes prakticky nedostali, pretože sa predovšetkým o ich obsah zaujímali zasahujúci príslušníci polície.

Petr Šereda pre internetový server Lidovky.cz potvrdil, že prebiehali úkony trestného konania na celom území ČR s cieľom zabezpečiť dôkazný materiál, ktorého vyhodnocovanie potrvá istý čas.
Podľa Šeredu sa polícia zatiaľ nechystá nikoho zadržať ani obviniť.

Ako vyplýva z informácií denníka Mladá fronta Dnes, záujem polície sa týka projektov spojených s výzvou 09, ktorú v roku 2010 vypísal rezort vnútra a týkal sa dotácií okrem iného na vybudovanie dátových sietí, zabezpečenie prenosu dát či elektronizáciu služieb radníc.

ČESKO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti