Neuveriteľná brutalita. Takto mal mladík (19) zavraždiť učiteľa na českom učilišti. S kuklou na hlave ho previezli do cely

Reportáž z Televíznych novín sa automaticky prehrá po reklame

Polícia predviedla na výsluch študenta z odborného učilišťa v českom Michli. Ten je podozrivý zo zabitia učiteľa mačetou. Podozrivého polícia zadržala krátko po štvrtkovom incidente, pri ktorom museli učilište evakuovať.

Kriminalisti vo štvrtok vypočúvali zadržaného mladíka, ktorý mal zavraždiť svojho učiteľa. Po výsluchu ho odviezli do cely predbežného zadržania. Polícia zatiaľ nepotvrdila ani nevyvrátila, že by devätnásťročný mladík mal byť obvinený. Na záberoch z prevozu má podozrivý nasadenú kuklu kvôli zachovaniu anonymity, informuje tn.cz.

Prečítajte si tiež:

​Študent michelského učilišťa mal učiteľa zavraždiť seknutím mačety do hlavy. „Predpokladaným motívom bol spor medzi ním a pedagógom. V čase zadržania nebol pod vplyvom drog ani alkoholu,“ uviedla polícia.

Zavraždený Ján K. (†73) vyučoval na strednej škole v Prahe 4 cez tridsať rokov. Okrem toho bol ale aj uznávaným lektorom jogy, ktorú cvičil od svojich tridsiatich rokov. Mal síce povesť prísneho pedagóga, ale študenti aj kolegovia ho mali radi, píše Idnes.cz.

Kvôli útoku museli policajti zo školy evakuovať 150 študentov, ktorých premiestnili do bezpečnej vzdialenosti od školy. Podozrivého ešte v ten deň zadržali v Dolných Brežanoch a odviedli na výsluch. Škola, v ktorej sa tragédii stala, nebude v piatok vyučovať.

Pozrite si aj reportáž TV NOVA

​Nebohý učiteľ bol prísny, ale mali ho radi

Prísny učiteľ, ktorého ale mali študenti radi. Tak podľa CNN spomínajú kolegovia na zavraždeného pedagóga z učilišťa na Ohradnej ulici. Okrem učenia pôsobil zavraždený ako lektor jogy, ktorú cvičil niekoľko rokov. Spoločne s manželkou ju predcvičovali, písali o nej knihy a publikovali články. Dokonca bol predsedom výkonného výboru Českého zväzu jogy, uvádzajú na internetovej stránke kurzov. Jeho manželka Ivana vyučuje na rovnakej strednej škole. Kabinet mala hneď vedľa manželovho.

„Bol to veľmi príjemný človek. Zdržiaval sa na chodbe oproti mne, kabinet mal sám pre seba ako aj ja. Učil matematiku na celej škole,“ týmito slovami opísal Jána jeho kolega Jiří Freund. Veľakrát to ale so študentmi nemal jednoduché. Tak ako v každej škole, aj tu sa objavujú študenti, ktorí sú drzí, nadávajú im a nemajú rešpekt. "Riaditeľ tieto podnety neignoruje a problémové deti skutočne vyhadzuje," vysvetľuje učiteľ so 45-ročnou praxou.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti