Zahraničné

Táto žena už nebude stáť pri Obamovi a chrániť ho

Julia Pierson.jpg

Julia Piersonová sa rozhodla odísť po sérii bezpečnostných incidentov, ktoré spochybnili profesionalitu ňou vedenej federálnej agentúry.

Riaditeľka Tajnej služby Spojených štátov (USSS), ktorej úlohou je chrániť amerického prezidenta, sa vzdala svojej funkcie. Oznámil to dnes minister vnútornej bezpečnosti USA Jeh Johnson. 

Julia Piersonová sa rozhodla odísť po sérii bezpečnostných incidentov, ktoré spochybnili profesionalitu ňou vedenej federálnej agentúry.

Ponúkla svoju rezignáciu ministrovi Johnsonovi a ten ju akceptoval. Dočasným vedením USSS poveril jej dlhoročného pracovníka Josepha Clancyho, ktorého na post odporučil prezident USA Barack Obama. 

V septembri nožom ozbrojený veterán vojny v Iraku prenikol do Bieleho domu a údajne sa dostal až do takzvanej Východnej miestnosti, ktorá sa nachádza na prízemí uprostred budovy. 

Piersonovú v tejto súvislosti podrobili počas utorkového vypočúvania v kongresovom výbore tvrdej kritike republikánski i demokratickí zákonodarcovia. Viacerí poprední kongresmani z oboch politických táborov ju následne vyzvali, aby odstúpila.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.