Zahraničné

Rozkošné video: Slepé dievčatko hrá na klavíri ako malá pani

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Aj napriek ťažkému hendikepu je Ellie od svojich rovesníkov o pár krokov vpred. Jej muzikálnosť dokazuje pozoruhodné video.

Ellie Clarková z britského Cambridgeshire sa narodila slepá. To, že niečo nie je v poriadku, si všimla jej babička, keď mala len štyri týždne. Po náročných lekárskych vyšetreniach jej v siedmom mesiaci diagnostikovali vzácnu poruchu zvanú Leberova kongenitálna amauróza. Táto diagnóza zobrala rodičom akúkoľvek nádej, že ich dcéra bude raz vidieť.

Aj napriek ťažkému hendikepu v nej však objavili vzácny talent. Ellie už ako 4-ročná dokáže oboma rukami zahrať na klavíri známu pesničku Twinkle Twinkle Little Star. „Eliie je muzikálne dieťa. Jej talent jej môže dodať sebavedomie a napriek chorobe sa môže cítiť výnimočná," prezradila jej mama Kate (30).

Malá Britka robí v hre na klavíri neuveriteľné pokroky a jej rovesníci jej zďaleka nestačia. „Hudba pozitívne vplýva na vývin dieťaťa a Ellie pomôže aj v príprave do školy. Na klavír chodí už rok a jej pokroky sú až neuveriteľné," dodala mama.

Pozrite si malú šikovnú Ellie v akcii aj vy. Čo poviete?

https://www.youtube.com/watch?v=H1c900OssBM


VEĽKÁ BRITÁNIA/Mirror,zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti