Zahraničné

Humanitárny pracovník, ktorému IS na videu hrozí odrezaním hlavy, poslal list rodičom

Peter Kassig z amerického štátu Indiana, ktorému extrémistická organizácia Islamský štát na poslednom videozázname pohrozila odr
Peter Kassig z amerického štátu Indiana, ktorému extrémistická organizácia Islamský štát na poslednom videozázname pohrozila odrezaním hlavy. Zdroj: TASR

Petra Kassiga zajali ešte v októbri 2013. Najnovšie video s vraždou britského občana Alana Henninga sa na internete objavilo v piatok. Okrem vraždy zachytáva aj vyhrážky Američanovi Kassigovi.

Rodičia humanitárneho pracovníka Petra Kassiga z amerického štátu Indiana, ktorému extrémistická organizácia Islamský štát (IS) na poslednom videozázname pohrozila odrezaním hlavy, uviedli, že v júni dostali od svojho syna list, v ktorom vyjadril obavy zo smrti. Informovala dnes o tom agentúra AP.

Ed a Paula Kassigovci tiež uviedli, že podľa slov jedného z bývalých rukojemníkov IS ich 26-ročný syn dobrovoľne konvertoval na islam v čase, keď sa nachádzal v cele so zbožným sýrskym moslimom, a prijal meno Abdarrahmán Kassig.

Vo vyhlásení, ktoré Kassigovci v nedeľu zverejnili médiám, sa uvádza, že Kassig v liste zaslanom rodičom v júni tohto roka vyjadruje obavy, že zomrie. Ak by sa však stalo, jeho rodičia by mali mať útechu v tom, že "bol výsledkom pokusu uľahčiť utrpenie a pomôcť tým, ktorí to potrebujú".

Príslušníci Islamského štátu zajali Kassiga ešte 1. októbra 2013. Najnovšie video s vraždou britského občana Alana Henninga sa na internete objavilo v piatok. Okrem vraždy zachytáva aj vyhrážky americkému občanovi Kassigovi.

INDIANAPOLIS/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.