Zahraničné

Najhoršie mená pre deti: Tento rok to rodičia naozaj prehnali

Tehotenstvo
Zdroj: Shutterstock.com

Pomenovali by ste svojho potomka po mobilnom telefóne?

Americká stránke pre budúcich alebo čerstvých rodičov zverejnila zoznam najhorších mien pre bábätká za rok 2013. Tento rok boli trendy niektorých ľudí naozaj neobvyklé. Svojim deťom dali mená po mobilnom telefóne alebo jedle.

Keby vedeli bábätká hovoriť, čo by asi povedali na mená ako Cheese (syr), Butterbean (druh fazule), Fairy (víla) alebo Phone (telefón).

Zdá sa vám to šialené? Niektorí ľudia volajú svoje deti naozaj Telefón. Dôvod je jednoduchý. Chceli svojho milovaného potomka pomenovať po niečom, bez čoho si život už nedokážu ani predstaviť.

Zdroj: Shutterstock.com


Medzi ďalšie nezvyčajné mená patria aj Panda, Beyoncee, Beyounce alebo Breyonce či Veyonce. Tieto mená odvodili od mena slávnej americkej popovej speváčky.
Rodičia použili radšej napodobeniny mena, pretože pravá Beyonce je iba jedna.

Chceli by ste sa volať Blip (záblesk). Takéto pomenovanie si niektorí rodičia vybrali v momente, keď išli na prvé ultrazvukové vyšetrenie v tehotenstve.

TOP dievčenské mená Podľa stránky BabyCentre sú momentálne najpopulárnejšie dievčenské mená sveta Charlotte a Ava. Tie sú na vrchole rebríčka už niekoľko rokov. Medzi najnovšie hity patria: Ivy, Alice, Georgia, Madeline, Holly, Indiana, Poppy a Harper.

TOP chlapčenské mená

Medzi chlapčenskými menami vedú Oliver, Jack a Jackson. Novými populárnymi menami sa stali aj Levi, Leo, Zach, Archie, Tyler, Elijah a Hayden. Ak máte radi trocha exotiky, sú tu aj mená Ajax, Kiwi, Danish, Egypt, Jag alebo Rocket (raketa).

Ako to vyzeralo pred pár rokmi

Podľa zoznamu z roku 2010 a 2012 to nie je tento rok až taká tragédia. Pred rokmi totiž ľudia dávali v obľube mená ako Hotdog, Butt (styk, terč alebo zráz), Poopy (údaje, hovorovo nepríjemná osoba) alebo Swag (korisť, lup alebo girlanda).

BRATISLAVA/JH, news.com.au

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.