Zomrel český zabávač Josef Alois Náhlovský (†72)

Zomrel český zabávač Josef Alois Náhlovský (†72)
Zdroj: Profimedia.sk

Vo veku 72 rokov zomrel vo štvrtok český herec a komik Josef Alois Náhlovský, informuje TASR na základe správ českých médií.
Podľa bulvárneho denníka Blesk zomrel Náhlovský na celkové zlyhanie organizmu. Ako uviedol web Sedmička, herec bol už tri týždne v umelom spánku.

Vyjadrila sa aj hercova rodina. "Dovoľujeme si vás za najbližšiu rodinu informovať, že dnes, 7. apríla 2022, vo veku 72 rokov zomrel po krátkej ťažkej chorobe, s ktorou statočne bojoval, pán Josef Alois Náhlovský," uviedla za rodinu Veronika Záhorská. O možnostiach, ako sa s hercom rozlúčiť, bude podľa nej rodina informovať neskôr.

Náhlovský bol pôvodne ako absolvent Pedagogickej fakulty Univerzity Jana Evangelistu Purkyňu v Ústí nad Labem učiteľom českého jazyka a dejepisu. Kariéru v šoubiznise začínal v tom istom meste, a to ako moderátor a speaker pri hudobnej skupine Fešáci, spoločne s bavičom Petrom Novotným.

Tvoril komickú dvojicu s Josefom Mladým a spolupracoval aj s Karlom Šípom. Ako píše Blesk, vo svojich výstupoch vystupoval ako prešibaný hlupáčik, ktorý však v živote prekonával všetky nástrahy.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtie

Dôležité udalosti