Zahraničné

Dolapili sériového vraha

Sériový vrah Bartolomeo Gagliano
Zdroj: SITA

Zabil prostitútku a ešte ďalších dvoch ľudí.

Talianskeho sériového vraha Bartolomea Gagliana, ktorý bol na úteku z janovského väzenia, zadržala polícia vo Francúzsku. Oznámila to dnes talianska ministerka spravodlivosti Annamaria Cancellieriová, ktorú citovala tlačová agentúra AP. 

Zdroj: SITA

Ministerka správu zverejnila iba niekoľko hodín po tom, ako informovala parlament o zahanbujúcom úniku trestanca. Podľa údajov príslušného rezortu Gagliana dolapili v prímorskom meste Menton na juhu Francúzska ležiacom neďaleko hraníc s Talianskom.

Gagliana väzenské úrady za dobré správanie pustili na dvojdňovú návštevu svojej postaršej matky. Muž sa však do väzenského zariadenia v Janove už nevrátil. Páchateľ sa počas návštevy v meste Savona na severe Talianska pod hrozbou použitia strelnej zbrane zmocnil automobilu, na ktorom následne odišiel.

Gagliana usvedčili z vraždy prostitútky, ktorú v roku 1981 kameňom dobil na smrť, pričom spôsobil zranenia i ďalšej osobe. Po tom, ako ušiel z väzenského zariadenia pre duševne chorých, v roku 1989 zavraždil ďalších dvoch ľudí. Z väzenia sa mu celkovo podarilo utiecť šesťkrát.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.