Policajná brutalita pred deťmi! A to len preto, že muž nebol pripútaný

brutalita.jpg

Rodina mierila do nemocnice za chorou mamou. Zastavili ich policajti a žiadali doklady aj od spolujazdca. Nemal ich však pri sebe a tak chceli aby z auta vystúpil.

Mala to byť obyčajná cestná kontrola, no skončila sa nevídanou šikanou. Polícia v americkom štáte Indiana pred malými deťmi použila na posádku auta poriadne hrubé metódy, a to len preto, že spolujazdec nebol pripútaný. Incident nahral na mobil 14-ročný syn vodičky.

Rodina mierila do nemocnice za chorou mamou. Zastavili ich policajti a žiadali doklady aj od spolujazdca. Nemal ich však pri sebe a tak chceli aby z auta vystúpil. "Máme strach otvoriť dvere, držia v rukách zbrane. Bojíme sa o život," odznelo v aute.

Muž sa však k tomu nemal a tak nasledovalo to, čo nikto z posádky nečakal. "Otvoríte tie dvere," povedal policajt. "Mám strach, že mi ublížite, stáva sa, že policajti niekoho zastrelia omylom," odpovedal muž.

Muža zasiahli elektrickým tízerom a to pred očami detí. Vybrali ho von a spútali. Rodina je dodnes v šoku a políciu zažalovali. Ich malá dcéra má totiž z incidentu traumu. "Snažil som sa vysvetliť policajtovi, že máme deti v aute a že sa ponáhľame do nemocnice, kde mi umiera mama, či nemôžu kontrolu urýchliť," tvrdí Jamal Jones. 

Polícia sa obhajuje, že robí všetko v záujme bezpečnosti a má právo požiadať kohokoľvek, aby vystúpil z auta. Prípad opäť rozvíril už aj tak napäté vzťahy medzi černošskou komunitou a políciou.


USA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti