Muž vtipkoval v lietadle, že má ebolu. Pozrite sa, čo sa stalo

Muž vtipkoval v lietadle, že má ebolu.
Zdroj: YouTube

Všetci sa však museli podrobiť testom a vtipkár tak mnohým ľuďom vyrobil len zbytočné starosti.

Istý mladý muž má zrejme rád čierny humor. Ako inak by mu v týchto napätých časoch mohlo napadnúť, aby v začal v plnom lietadle vykrikovať len tak zo žartu, že má ebolu. Lietadlo letelo z Philadelphie do Punta Cana v Dominikánskej republike. Akonáhle lietadlo pristálo v cieli, pasažierov vzali do zdravotného strediska na letisku.

Ani jedna z letušiek sa nezdržala komentáru: "Túto prácu robím 36 rokov a chlap, ktorý toto povedal, je idiot." Meno pasažiera nezverejnili, ale Paola Rainieri z Grupo Punta Cana, ktorá letisko vlastní, v oficiálnom stanovisku potvrdila, že muž ebolu nemá.

Všetci sa však museli podrobiť testom a vtipkár tak mnohým ľuďom vyrobil len zbytočné starosti.


Upratovači lietadiel štrajkovali v New Yorku zo strachu pred ebolou

Približne 200 upratovačov vnútorných priestorov lietadiel na newyorskom letisku LaGuardia vstúpilo vo štvrtok do štrajku na protest proti nedostatočnej ochrane zamestnancov pred smrteľnou vírusovou chorobou ebola. Zamestnanci totiž musia upratovať aj zvratky a toalety, pripomenula agentúra Reuters.

Štrajkujúci upratovači a upratovačky firmy AirServ, ktorí nie sú odborovo organizovaní, vytvorili ľudskú reťaz pred terminálom D na letisku LaGuardia. Ich jednodňový štrajk vyvolali veľké obavy z eboly. Posádky lietadiel boli preto nútené upratať interiéry strojov samy. Niektorí protestujúci niesli transparenty s nápisom "Air Serv ohrozuje bezpečnosť zamestnancov".

Zamestnanci, ktorí sa snažia začleniť do najväčších príslušných odborov v USA, nakrátko prerušili štrajk a zúčastnili sa školenia o infekčných chorobách, zorganizovaného odbormi.
Školenie trvalo necelú hodinu a zameriavalo sa na vyzliekanie kontaminovaných rukavíc a správne umytie sa po prípadnom kontakte s vírusom.

Na školení sa zúčastnili zamestnanci z letiska LaGuardia a z ďalšieho newyorského letiska Johna F. Kennedyho. Učili sa šikovne navliekať a vyzliekať jasnomodré a zelené latexové rukavice, ktoré sú podľa ich slov hrubšie aj kvalitnejšie než tie, ktoré im poskytuje zamestnávateľ.

"Ide o to, že nechcem zomrieť," povedala 27-ročná upratovačka z letiska JFK, ktorá sa školenia zúčastnila zo strachu pred nakazením ebolou v práci. Štrajkujúci zamestnanci Air Serv povedali, že nemali primerané školenie, ako sa chrániť, a neposkytujú im ani odolné rukavice či ochranné masky na tvár, keď čistia priestory silnými chemikáliami.

USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti