Ebolou sa nakazila aj zdravotníčka, ktorá ošetrovala zosnulého Američana

Texaská presbytariánska nemocnica v Dallase.
Texaská presbytariánska nemocnica v Dallase. Zdroj: TASR/AP

Zdravotníčka mala v piatok večer mierne zvýšenú teplotu, preto ju umiestnili do izolácie a podstúpil náležité testy, uviedla nemocnica.

Americké federálne úrady dnes potvrdili, že zdravotníčka, ktorá sa starala o pacienta s ebolou v texaskom Dallase, sa nakazila touto nebezpečnou chorobou. Informovala o tom agentúra AP.

Texaskí predstavitelia predtým uviedli, že žena bola podľa predbežných výsledkov vystavená ebole. S definitívnym potvrdením však čakali na federálne Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC), ktoré neskôr oznámilo, že testy boli pozitívne.

Nemenovaná zdravotníčka mala podľa úradov na sebe úplný ochranný odev, keď sa starala o Libérijčana Thomasa Erica Duncana, ktorý zomrel v stredu v dallaskej nemocnici.

Ďalší podozrivý prípad v USA dnes hlásili zo štátu Massachusetts. Pacienta, ktorý sa nedávno vrátil z Libérie, tam s príznakmi eboly previezli do nemocnice v Bostone, informovala agentúra Reuters. Pacient vyhľadal lekársku pomoc v meste Braintree pri Bostone vzhľadom na bolesti hlavy a svalov.

DALLAS/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti