Zahraničné

Prekvapujúce hlasy z Vatikánu: Rozvedení ľudia a homosexuáli musia byť v cirkvi vítaní

 Pápež František prichádza na oficiálne prijatie do prezidentského Modrého paláca v Soule.
Zdroj: TASR

Cirkev by mala rešpektovať aj rozhodnutie manželských párov ohľadom používania antikoncepcie.

Účastníci biskupskej synody o rodine a manželstve, ktorá sa od 5. októbra na podnet pápeža Františka koná vo Vatikáne, prejavujú pozoruhodnú otvorenosť, keďže akceptujú realitu, v akej žijú mnohí katolíci. Konštatovala to dnes agentúra AP. 

Podľa nej účastníci synody vidia pozitívne aspekty života nezosobášených párov a hovoria, že rozvedení ľudia a homosexuáli musia byť v cirkvi vítaní. Cirkev by podľa nich mala rešpektovať aj rozhodnutie manželských párov ohľadom používania antikoncepcie. 

Dnes, keď synoda uzavrela prvú polovicu svojho rokovania, sa jej účastníci oboznámia so správou o doterajšom priebehu zasadnutia, vrátane tých, ktoré sa konali za zavretými dverami. Neočakáva sa zverejnenie žiadneho dokumentu, ale AP vyslovila očakávanie. že správa sa nesie skôr v duchu pochopenia a prijatia ako v duchu odsúdenia. 

Biskupi podľa AP volajú po novom spôsobe práce s rodinami, obzvlášť tými narušenými rozvodom. Na rozdiel od poslednej synody o rodine, ktorá sa konala v roku 1980 a konštatovala alarmujúci počet anulovaných manželstiev v USA, biskupi na prebiehajúcej synode volajú skôr po zjednodušení procedúr vedúcich k vyhláseniu manželstva za neplatné.

VATIKÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti