Zahraničné

Zdravotné sestry v Spojených štátoch "vytočila" správa o ebole

17 ZAHR Ebola USA IKONA.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Američania konečne prezradili viac. Úrady spresnili, že zdravotník, ktorý sa ako prvý nakazil ebolou priamo v dallaskej nemocnici, nie je muž, ale žena.

Američania konečne prezradili viac. Úrady spresnili, že zdravotník, ktorý sa ako prvý nakazil ebolou priamo v dallaskej nemocnici, nie je muž, ale žena. Naznačili dokonca, že si za to môže sama, pretože zrejme nedodržala predpísané postupy. Zdravotné sestry po celých Spojených štátoch to poriadne pobúrilo.


Je to jedna z najmodernejších nemocníc v Spojených štátoch, pracuje tu profesionálny personál, sestry aj lekári majú na sebe ochranné odevy a všade platia prísne opatrenia. Napriek tomu sa niekde stala chyba. Ako sa tu mohla zdravotníčka nakaziť ebolou od chorého pacienta? Úrady v tom majú jasno.

„Sestrička porušila predpísaný postup pri liečbe chorého. Čo sa jej, žiaľ, vypomstilo," povedal Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu pre cudzokrajné choroby.

Táto veta nahnevala nielen sestričku, ktorá leží s ebolou v izolácii v špeciálnom pavilóne, ale aj jej kolegyne po celej krajine. Úradom odkázali, aby vinu hádzali na niekoho iného.

Zatiaľ čo personál a vedenie nemocnice si cez médiá vymieňajú ostré slová, dom chorej sestry dezinfikujú muži v skafandroch. Americká sestrička, podobne ako jej španielska kolegyňa, ktorá sa nakazila v madridskej nemocnici, sa cíti lepšie. Podľa niektorých médií ich však momentálne trápi najmä to, že má pred nimi nemocničný personál rešpekt a bojí sa k nim čo i len priblížiť.

USA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.