Zahraničné

Vysmiaty, ale s paličkou. Vodca KĽDR sa po dlhom čase objavil na verejnosti

Severokórejský líder Kim Čong-un.
Zdroj: YouTube

Fotografie zachytili usmievajúceho sa a gestikulujúceho Kima so svojimi spolupracovníkmi pri návšteve novovybudovaného obytného komplexu.

Severokórejské oficiálne noviny Rodong Sinmun priniesli dnes množstvo fotografií vodcu Kim Čong-una, ktorý sa dnes po vyše mesiaci opäť objavil na verejnosti. Na fotografiách vidieť, že pri chôdzi si pomáha vychádzkovou palicou, informovala agentúra Reuters.

Zdroj: YouTube

Fotografie zachytili usmievajúceho sa a gestikulujúceho Kima so svojimi spolupracovníkmi pri návšteve novovybudovaného obytného komplexu. Severokórejský vodca mal oblečený charakteristický tmavý oblek a zjavne sa opieral o čiernu vychádzkovú palicu.

https://www.youtube.com/watch?v=hLG-ExU7cdg


Oficiálna severokórejská agentúra KCNA vo svojej reportáži nespomenula dlhú absenciu Kima, ktorý sa na verejnosti naposledy ukázal 3. septembra, keď sa objavil na koncerte spolu so svojou manželkou. V piatok však chýbal na tradičných oslavách 69. výročia založenia Kórejskej strany pracujúcich, ako i na poslednom zasadaní parlamentu, čím vyvolal špekulácie o svojom zdravotnom stave. 

KCNA v typickej reportáži o Kimových aktivitách informovala, že vodca navštívil novovybudovanú obytnú štvrť Wisong a nový Prírodno-energetický inštitút Štátnej akadémie vied. Reportáž nesie dnešný dátum, nebolo však bezprostredne jasné, kedy presne k návštevám Kima došlo.

"Naši vedci sú patrioti, ktorí venujú celý svoj život budovaniu bohatého a silného štátu," citovala KCNA Kima. Tridsaťjedenročný severokórejský vodca, ktorý od nástupu do funkcie po smrti svojho otca v roku 2011 značne nabral na váhe, v júli na stretnutí s predstaviteľmi krajiny viditeľne kríval, píše Reuters.


SOUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.