Zahraničné

Zadržali zdravotnú sestru, ktorá údajne zabila 38 pacientov

Sestra s injekciou.
Zdroj: shuterstock.com

Podľa nej je však len obeťou sprisahania a všetko na súde poprela.

Zdravotnú sestru Danielu Poggialiovú (42) z talianskeho Luga podozrievajú kriminalisti, že prispela k úmrtiu 38 pacientov. Vrahyňa mala podľa talianskych zdrojov skoncovať s pacientmi, ktorí vyžadovali osobitú starostlivosť alebo s takými, ktorých príbuzní mali z jej pohľadu priveľa požiadaviek.

Vyšetrovanie, ktoré prebieha už niekoľko mesiacov, vyvolalo aprílové úmrtie 78-ročnej pacientky Rosy Calderoniovej, ktorú nesužovali vážnejšie zdravotné problémy a ktorá skonala v nemocnici bez evidentného dôvodu. V organizme zosnulej objavili však testy privysokú hladinu draslíka, ktorého injekčné podanie mohlo viesť k zástave srdca.

Keď sa následne zistil neprimeraný počet úmrtí na danom oddelení, zodpovední sa domnievali, že anomália je dôsledkom chyby, avšak nebolo tomu tak. Naopak, prišlo sa na súvislosť medzi službami medzičasom zadržanej zdravotnej sestry a úmrtiami.

Pred sudkyňou, ktorá rozhodovala o uvalení väzby, hovorila o tom, že je obeťou sprisahania.
      

LUGO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.

Krátka správa

EÚ poskytne päť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre ľudí z Náhorného Karabachu.

Azerbajdžan minulý týždeň vykonal bleskovú vojenskú operáciu proti karabašským Arménom, v rámci ktorej sa mu prakticky podarilo získať kontrolu nad Náhorným Karabachom. Európska komisia sa obáva, že to vyvolá masový exodus obyvateľov z tohto sporného regiónu.