Zahraničné

Vyliečený ošetrovateľ z eboly sa chce vrátiť spať do Afriky

Vyliečený ošetrovateľ William Pooley.
Zdroj: Telegraph.co.uk

Pooley sa nakazil ebolou ako ošetrovateľ v Sierre Leone. V londýnskej nemocnici ho liečili experimentálnym liekom .

Britský ošetrovateľ, ktorý sa vyliečil z eboly, sa chce vrátiť do západnej Afriky, aby naďalej pomáhal v boji proti epidémii. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

"Je tam stále veľa práce a ja som v rovnakom alebo lepšom stave než vtedy, keď som sa prvýkrát rozhodol tam ísť," povedal 29-ročný Will Pooley z anglického Suffolku pre televíziu Sky News. Preňho samotného išlo vtedy i teraz o ľahké rozhodnutie, aj keď priatelia a rodina si robia starosti.

Pooley sa nakazil ebolou ako ošetrovateľ v Sierre Leone. V londýnskej nemocnici ho liečili experimentálnym liekom ZMapp a po vyliečení začiatkom septembra prepustili.

Dnes by do Sierry Leone mal doraziť zdravotný tím britskej armády. Celkovo 91 špeciálne vyškolených lekárov, ošetrovateľov a expertov na infekčné choroby má prevádzkovať liečebné centrum.

V krajine sa už nachádza 40 britských vojakov, ktorí budú pracovať v zariadení s 92 lôžkami. Britská národná zdravotnícka služba (NHS) hľadá medzi svojimi pracovníkmi dobrovoľníkov na vyslanie do západnej Afriky. Dosiaľ ich záujem prejavilo vyše 600, dodáva DPA.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti