Zahraničné

Trpí vzácnou a krutou chorobou. Moderná technika spôsobuje mužovi obrovskú bolesť

Peter nemôže byť pri ničom elektrickom.
Zdroj: walesonline.co.uk

Peter nemôže opustiť svoj dom.

Elektromagnetická hypersenzitivita znamená, že Peter Lloyd nemôže opustiť svoj ​​dom alebo si vychutnať všetky moderné potešenia. Muž (42) je uväznený vo svojej izolovanej drevenej búde, pretože prakticky každý aspekt moderného života mu spôsobuje bolesť.

Doma nemá žiadnu elektroniku. Nemôže sa pozerať na televíziu, počúvať CD, nemá prístup k internetu a nemôže používať ani telefón. Návšteva musí nechať svoje mobilné telefóny, ale aj hodinky vonku, pretože by Petrovi mohli spôsobiť závažné reakcie.

Zdroj: walesonline.co.uk


Mimoriadne životné podmienky mu nedovoľujú ísť ani na prechádzku. Vždy je tu veľká pravdepodobnosť, že sa dostane do wifi zóny, stretne na ulici niekoho, kto bude mať mobil alebo prejde okolo neho auto. Peter Lloyd trpí vzácnou a krutou chorobou, ktorá sa nazýva elektromagnetická precitlivenosť.

V jeho prípade pokročila do neznesiteľnej miery. Muž je uväznený vo vlastnom dome, obmedzuje sa na sklápacej pohovke v jeho kuchyni, nemôže chodiť. 42-ročný muž, ktorý žije na predmestí Cardiffe, sa chce presťahovať, pretože trpí vážnou bolesťou zakaždým, keď príde do kontaktu s elektrickým prúdom.

Keď sa pán Lloyd presťahoval do svojho súčasného domova, musel byť na kolesách, aby sa minimalizovala možnosť kontaktu so zdrojmi elektrickej energie. Ak chce tráviť čas čítaním, číta okolo 100 kníh ročne, po zotmení mu v príbytku svietia organické sviečky. Aj reportáž, ktorú chceli novinári nakrútiť s mužom, sa tvorila veľmi komplikovane. Keď šli odfotiť pána Lloyda, do jeho blízkosti nemohli zobrať fotoaparát.

Zdroj: walesonline.co.uk


Pán Lloyd je v súčasnosti ešte vo väčšom strese. Na budúci utorok sa musí vysťahovať zo svojho domova. Jeho majiteľka, ktorá žije v Londýne, je nešťastná, že dom nie je vykurovaný a v držbe má rozkaz proti nemu.

Kompetentní zatiaľ nemajú vhodnú ponuku ubytovania. Je teda pravdepodobné, že muž skončí v nemocnici. A toho sa obáva, pretože v blízkosti lekárskych prístrojov bude trpieť. Výrečný a inteligentný muž, ktorý pracoval ako osobný fitness tréner, než sa stal chorým, povedal: "Prvýkrát som začal prežívať to, čo viem teraz, že boli včasné príznaky, v polovici dvadsiatych rokov. Mám hmlistý pocit v hlave, pri počítači som nebol schopný myslieť. Mal som problémy s rečou - myslel som si, že je to blok," opísal prvé príznaky Peter.

"Ako šiel čas, som si uvedomil, že som citlivý na viac rôznych frekvencií a zariadení. Situácia sa len zhoršovala. Mal som intenzívne bolesti v prednej časti hlavy. " Ako horlivý čitateľ, pravidelne čítal časopisy ako New Scientist a Scientific American.

"Narazil som na niekoľko článkov, v ktorých boli popísané moje príznaky a zistil som viac o mojej elektromagnetickej precitlivenosti," povedal. Najskôr žil v Španielsku, potom sa vrátil do Cardiffu, kde nakoniec stratil schopnosť chodiť.

Čo je to elektromagnetická hypersenzitivita?

Termín "elektrická precitlivenosť" bol prvýkrát použitý v roku 1989, zatiaľ čo "elektromagnetická hypersenzitivita" - EHS skrátene - v roku 1994, aby odrážala citlivosti aj postihnutého na magnetické elektrické pole.

Už v roku 1930 pozorovali príznaky EHS u ľudí, ktorí pracujú s rádiom a elektrinou. Od roku 1970 zase u ľudí, ktorí pracujú s počítačmi. A pridali sa mobilné a bezdrôtové telefóny a Wi-Fi.

Napriek tomu, že sa o tejto chorobe vie, pre mnohých lekárov je ešte stále tabu. Peter Lloyd má jej extrémnu formu.


CARDIFFE/ka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti