Putin dal dcére „domáce väzenie“. Údajne chcela utiecť z Ruska a už sa nevrátiť

Putin dal dcére „domáce väzenie“. Údajne chcela utiecť z Ruska a už sa nevrátiť
Zdroj: Profimedia

Doktorka Maria Voroncovová chcela pri príležitosti svojich 37. narodenín odcestovať na tropickú dovolenku.

Od ruského prezidenta Vladimira Putina sa dištancuje jeho vlastná dcéra. Doktorka Maria Voroncovová chcela údajne utiecť z Ruska a už sa nevrátiť, píše agentúra Profimedia.

Ako uviedol politický kanál General SVR Telegram, Putinova dcéra chcela budúci týždeň vycestovať do „spriatelenej krajiny“ na tropickú dovolenku pri príležitosti svojich 37. narodenín. Ruský prezident jej však dal „domáce väzenie“ pre obavy, že sa Maria už nechce vrátiť späť do vlasti.

Prečítajte si tiež:

​Údajná romantická dovolenka s 33-ročným priateľom Jevgeninom Nagornym je teraz v troskách. Putin zareagoval kategorickým odmietnutím a posilnil dcérinu „bezpečnostnú ochranu“. Podľa agentúrnych informácií sa najstaršia Putinova dcéra nechystala z dovolenky vrátiť späť do Ruska. V správe sa neuvádza, či je hlavným dôvodom jej plánovaného odchodu nesúhlas s vojnou na Ukrajine.

Maria Voroncovová je na sankčnom zozname spolu s ruskými oligarchami. S exmanželom Jorritom Faassenom má syna (8), ktorý má aj holandské občianstvo. Má zakázané cestovať do západných krajín, ktoré kategoricky odmietli ruskú inváziu na Ukrajinu. Pred vojnou bola pravidelným návštevníkom najmä európskych krajín, dodáva The Standard.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti