Zahraničné

Počas operácie srdca vypadol prúd. Lekári si svietili mobilom

Lekári operujú srdce pri svetle z mobilu
Lekári operujú srdce pri svetle z mobilu

Srdce 54-ročného pacienta sa zastavilo ako dôsledok srdcovej choroby.

Operácia srdca si vyžaduje profesionálny tím precíznosť, pevnú ruku a elektrinu. Niečo o tom vedia chirurgovia z nemocnice v Kirgizsku. Počas náročnej operácie vypadol v celej nemocnici elektrický prúd. Lekári si zachovali chladnú hlavu a pokračovali ďalej. Asistenti im svietili do pacientovho otvoreného hrudníka mobilnými telefónmi.

Srdce 54-ročného pacienta sa zastavilo ako dôsledok srdcovej choroby. Doktor Abdramanov sa uprostred život zachraňujúcej operácie dozvedel, že svetlá nefungujú pre vládny zásah, ktorý reguluje spotrebu elektrickej energie. Kirgizsko bojuje s nedostatkom energie pre nízke hladiny riek, pretože využíva prevažne vodné elektrárne.

Pacient, našťastie, prežil. „Toto sú extrémne okolnosti, počas ktorých operujeme zastavené srdcia", vyjadril sa doktor Abdramanov. „Neviem, či som spáchal zločin, alebo hrdinský čin", dodal.

Lekári v Kirgizsku čelia vážnej dileme. Nevedia, či majú pokračovať v operáciách a riskovať, že im uprostred zákroku vypnú svetlá, alebo či majú pri výpadku prúdu prestať a veriť, že pacienti prežijú, kým opäť nezapnú svetlá.

Miestni predstavitelia sľúbili klinike finančnú pomoc na kúpu generátora, aby v budúcnosti nemuseli na klinike operovať so svetlom z mobilu.

https://www.youtube.com/watch?v=RqEJvUEKZjg


KIRGIZSKO/DAILYMAIL.co.uk/pt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti