Zahraničné

TOP destinácie v Chorvátsku. Navštívili ste ich aj vy?

profimedia-0201084972.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Udelené tituly sa tradične udeľujú v závere turistickej sezóny, po jej zhodnotení na Dňoch chorvátskeho cestovného ruchu.

Jadranské mesto Rovinj na Istrii získalo tento rok titul najlepšia veľká prímorská destinácia v Chorvátsku, mesto Varaždin titul najlepšia vnútrozemská destinácia a chorvátsky tenista Marin Čilič cenu za medzinárodnú propagáciu krajiny. Ocenenia slávnostne prevzali v piatok v Opatiji, informovala dnes chorvátska tlačová agentúra Hina.

Zdroj: Profimedia.sk

Udelené tituly sa tradične udeľujú v závere turistickej sezóny, po jej zhodnotení na Dňoch chorvátskeho cestovného ruchu, ktoré organizujú Chorvátske turistické združenie, ministerstvo cestovného ruchu, dopravy a rozvoja a chorvátska obchodná komora. 

Najlepšia pláž a najlepší kemp: letovisko Zaton

Najlepšie veľké prístavisko: Punat Marina

Najlepšie malé prístavisko: Sutomiščica

Najlepšia prírodná pláž: v zálive Srebrena na ostrove Vis

Najlepšia mestská pláž: rodinná pláž Sunčana Uvana na ostrove Lošini

Najlepšie plážové letovisko: Zaton

Zdroj: Profimedia.sk


Ocenenie za prácu v cestovnom ruchu prevzali aj jednotlivci. Predstaviteľom mesta Rovinj ho odovzdal chorvátsky premiér Zoran Milanovič, ktorý pri tejto príležitosti povedal, že pred 10 až 15 rokmi nik nebral cestovný ruch vážne, zatiaľ čo v súčasnosti je evidentné, že je na ňom Chorvátsko závislé a že ponúka krajine veľké rozvojové možnosti.

ROVINJ/ TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti