Zahraničné

V nemocnici skončilo 11 batoliat. V jasliach pojedli drogy!

19 ZAHR Belgicko-drogy.transferweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Polícia medzitým zistila, že taška plná drog patrila 18-ročnej dievčine, ktorá v jasliach brigádovala. Rodičia batoliat už chystajú žaloby.

V Belgicku skončilo v nemocnici 11 detí mladších ako tri roky, ktoré zjedli drogu známu ako speed. Taška s bielym práškom sa povaľovala medzi detskými hračkami. Nemocnica v mestečku Aalst neďaleko Bruselu malých pacientov ani nestíhala prijímať.

Vyplašené boli batoľatá, lekári aj rodičia. "Pre mňa, ako pre matku, bolo desivé dozvedieť sa niečo také. Našťastie, moja dcérka je v poriadku. Môžem si ju vziať domov," hovorí Leen Van Holsbeeck, matka jedného z detí.

Panika vypukla vo chvíli, keď jedna z vychovávateliek v jasliach zistila, že deti sa hrajú s bielym práškom. Mali od neho prsty a niektoré aj ústa. Okamžite zalarmovala záchranárov. Tí postupne do nemocnice previezli 56 detí, ktoré s drogou mohli prísť do kontaktu.

Testy ukázali, že jedenásť batoliat malé množstvo prášku naozaj skonzumovalo. Malí pacienti museli v nemocnici zostať na pozorovaní. "Testovali sme im moč. Keďže sú to veľmi malé deti, vložili sme im malú plastovú misku do plienky. Domov ich lekári pustili až vtedy, keď v moči nemali žiadne stopy psychotropných látok," potvrdila hovorkyňa nemocnice v Aalste Katleen Van dern Biest.

Polícia medzitým zistila, že taška plná drog patrila 18-ročnej dievčine, ktorá v jasliach brigádovala. Rodičia batoliat už chystajú žaloby. 


BELGICKO/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti