Zahraničné

Známy ruský aktivista opäť šokuje: Tentoraz si narezal ucho

Pjotr Pavlensky.
Zdroj: Twitter

Pjotra si svet pamätá z minulého roka, kedy si na Červenom námestí v Moskve priklincoval svoje genitálie o kamennú dlažbu.

V roku 2012 sme vám priniesli príbeh ruského aktivistu, ktorý si nechal zašiť ústa v Petrohrade na podporu ruskej punkovej hudobnej skupiny Pussy Riot a pred rokom si zase na Červenom námestí v Moskve priklincoval genitálie k dlažbe. Ruský politický aktivista a umelec Pjotr Pavlensky sa opäť prihlásil o slovo a ako inak, nahý si pred Štátnym psychiatrickým centrom chcel odrezať ucho. 

Pjotr chcel poukázať na nezdravé pomery v Rusku.

Pred rokom chcel poukázať na "nezdravé pomery" v Rusku. Pavlensky nazval svoj posledný čin „Separácia" a adresoval odkaz prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorý sa podľa neho vracia k neslávnej sovietskej ére. Aj samotné miesto aktu malo svoje opodstatnenie. Tvrdí, že Rusko znovu využíva psychiatriu na dosiahnutie svojich cieľov.


V tomto ústave absolvovala vyšetrenie aj ukrajinská pilotka Nadija Savčenková, ktorú Moskva podozrieva z vraždy dvoch ruských novinárov. Kyjev namietal, že kroky proti nej boli politicky motivované.

Odborníci zakaždým rozhodli, že Pavlensky je po duševnej stránke v poriadku. Po odrezaní ucha v chladnom počasí mal podozrenie na zápal pľúc, ale jeho právnik uviedol, že nemá žiadne komplikácie a čoskoro ho prepustia z nemocnice.

https://www.youtube.com/watch?v=xkhLgppQFmA


MOSKVA/The Guardian, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti