Zahraničné

Milimetrová presnosť: Video vám odhalí, čo sa deje pod vodou po 30-metrovom skoku

cliff.png

Cliff diving je nielen nebezpečná zábavka ale aj profesionálny šport. V známej lokalite Rick Cafe si môžete najodvážnejších šialencov pozrieť na vlastné oči.

Počuli ste už o cliff divingu? Táto „zábavka" láka stále viac divákov a inak tomu nie je ani na Jamajke.

Rick Cafe je známou lokalitou na Jamajke, kde si môžete pozrieť kvalifikovaných ľudí ktoré vedia naozaj neuveriteľnými kúskami zabávať turistov. Medzi nich patrí aj tento mladík Gareth, ktorý stvára naozaj bláznivé veci. Naposledy ohúril turistov skokom z 30 metrov rovno do mora. Na videu uvidíte aj to, čo sa deje po skoku vo vode. Rick skočil veľmi presne - tesne nad dno a presne medzi medzi kamene. Z takej výšky to nie je nič ľahké.

https://www.youtube.com/watch?v=t0l4JdoFhII

„Moja žena Keeley a ja sme tu boli na svadobnej ceste. Videl som iných šialencov, ako tu skáču z útesu, tak som to skúsil. Dá sa tu požičať kamera a potápať sa s ňou. Je to veľmi pôsobivé," hovorí adrenalínový maniak Gareth.

Cliff diving ale nie je len o predvádzaní ale často aj o prekonávaní strachu. Aj tí najlepší na svete prekonávajú strach zakaždým, keď sa postavia na okraj útesu alebo odrazovej dosky. Skokan sa odráža často aj z výšky tridsiatich metrov.

Každý sval na jeho tele je napnutý a v tvári vidieť maximálne sústredenie. Vzduchom však letí len niekoľko sekúnd a za ten čas musí predviesť zostavu akrobatických prvkov. V rýchlosti 100 km/h absolútne kontroluje svoje telo a po niekoľkých sekundách padá na hladinu. Nohami alebo rukami napred. Veď dopad na chrbát či brucho by sa dal prirovnať k pádu zo štvrtého poschodia. Na betón!

JAMAJKA/Youtube, md

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.