Zomrela americká country speváčka Naomi Judd (†76)

Zomrela Naomi Juddová z country dua The Judds.
Zomrela Naomi Juddová z country dua The Judds. Zdroj: AP Photo/Josh Anderson, File

Vo veku 76 rokov zomrela v sobotu americká speváčka country Naomi Judd, ktorá sa preslávila po boku svojej dcéry Wynonny ako členka dua The Judds. Wynonna a Juddovej ďalšia dcéra Ashley to podľa agentúry DPA oznámili vo vyhlásení zverejnenom na Instagrame.

Juddovej kariéra trvala takmer tri desaťročia, počas ktorých získala s dcérou celkom päť cien Grammy za hity ako Why Not Me, Give A Little Love či Love Can Build A Bridge.

V rokoch 1984 - 1991 vydali The Judds šesť štúdiových albumov a EP. Počas tohto obdobia kapela získalo duo aj deväť cien Združenia country hudby a sedem cien Akadémie country hudby. The Judds mali byť v nedeľu uvedení do Siene slávy country hudby a nedávno oznámili, že po prvýkrát po viac ako desaťročí vyrazia na spoločné turné.

Naomi Judd sa narodila v štáte Kentucky a predtým, ako začala vystupovať so svojou dcérou, bola zdravotnou sestrou. V roku 1991 bola Juddovej diagnostikovaná hepatitída C.

Juddovej mladšia dcéra Ashley je herečkou. Druhým manželom Naomi Judd je Larry Strickland, ktorý je tiež spevákom a vystupoval aj s Elvisom Presleym.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti