Zahraničné

Tí, ktorí majú dosť, sú často tí najnenažranejší. A chudobní sa podelia aj s málom. Tu je dôkaz

Bez názvu.png
Zdroj: YouTube

Nesúď knihu podľa obalu. Na toto staré známe príslovie často zabúdame. Zahoďte predsudky a pozrite si video.

Stretávame ich každý deň, vyhýbame sa im a často sa na nich ani nepozrieme. Ulice na Slovensku aj v zahraničí sú plné ľudí bez domova. Potichu sedia na ulici, pred sebou spínajú pohárik a dúfajú, že sa im niečo ujde. My si zrejme pomyslíme, že všetko, čo im hodíme do nádoby, minú na alkohol, cigarety alebo iné povzbudivé látky. Zabúdame však na staré známe „nesúď knihu podľa obalu".

Skupinka mladíkov, ktorí radi nachytávajú ľudí a nie raz im takmer svojou skrytou kamerou privádzajú infarkt, tentoraz nakrútili video pre všetkých ľudí s predsudkami. Aj keď video bolo vyrobené v zahraničí, podobnú situáciu môžeme pokojne zažiť aj u nás.

Hlavný aktér skrytej kamery sa tváril, že je veľmi hladný a preto sa cudzích ľudí na ulici pýtal, či mu nedajú kúsok jedla. Aj keď ho oslovení mali pri sebe dosť, nepodelili sa.

Mladík sa však nevzdal a skúsil to aj s bezdomovcom. Keďže ten logicky pri sebe nemal jedlo, najskôr mu ho musel darovať. O pár sekúnd neskôr sa prezlečený k nemu vrátil a spýtal sa, či sa s ním nepodelí.

Bezdomovec neváhal a o jedlo sa podelil. Koniec videa prezrádzať nebudeme, no povieme aspoň to, že vás donúti zamyslieť sa a možno vám vypadne aj jedna malá slzička.

https://www.youtube.com/watch?v=1fC6RP6tZ1Q


BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti