Zahraničné

Internet zaplavili otrasné videá. Klauni útočia na ľudí a nejde o skrytú kameru

klaunweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: TVMarkíza

Scenár je vždy rovnaký. Mladík prezlečený za klauna čaká na svoju obeť v tichej uličke alebo v parku, zatiaľ čo jeho kamaráti ho nenápadne nakrúcajú.

Vo Francúzsku sa rozmohol dosť strašidelný fenomén. Tínedžeri sa prezliekajú za klaunov a so zbraňou či nožom na ulici útočia na okoloidúcich. Polícia zatkla už 15 ľudí. Prípady agresívnych klaunov ale pribúdajú každý deň.

Internet doslova zaplavili podobné videá. Scenár je vždy rovnaký. Mladík prezlečený za klauna čaká na svoju obeť v tichej uličke alebo v parku, zatiaľ čo jeho kamaráti ho nenápadne nakrúcajú. Hneď ako sa na klauna okoloidúci pozrie, klaun na neho zaútočí. Problém je v tom, že zatiaľ čo niektorí - v úvodzovkách - klauni to robia zo žartu, iní sú skutoční zlodeji a obeť zbijú a okradnú ju.


Na internete sa videami inšpirujú ďalší a ďalší tínedžeri. V Montpellieri v noci mladý muž prezlečený za klauna železnou tyčou dobil na ulici chodca. Ten potom skončil s ťažkými zraneniami v nemocnici. Verejnosť je zhrozená, podobne aj skutoční klauni, ktorí sa boja o svoju povesť aj o živobytie.

Prípady agresívnych klaunov už zaznamenali dokonca aj vo Veľkej Británii a v Spojených štátoch amerických.


FRANCÚZSKO/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.