Zahraničné

Fantastický vianočný darček: V lotérii niekto vyhral 540 miliónov eur

Výhra v lotérii
Zdroj: Shutterstock.com

Vo Vianočnej lotérii vyhrali obyvatelia dvoch španielskych miest.

V španielskej vianočnej lotérii vyhrali tento rok hlavnú cenu obyvatelia baskického mestečka Mondragón a predmestia Madridu Leganés, ktorí si rozdelili spolu 540 miliónov eur. Víťazným číslom bolo 62246. Celkovo vyžrebovali v nedeľu ceny za viac než 2,2 miliardy eur.

Výhercovia z Leganésu získali celkovo 360 miliónov eur, zvyšných 180 miliónov vyhrali obyvatelia Mondragónu, kde nedávno prišlo o prácu viac ako 2 000 zamestnancov spoločnosti Fagor.

Zdroj: Shutterstock.com

"Som v siedmom nebi. Nedokázal som si ani predstaviť, že sa niečo také stane. Boli sme v médiách vďaka mnohým nepríjemným veciam, takže niečo takéto, čo sem vnieslo radosť, je pre ľudí naozaj povzbudzujúce," uviedol José María Garai z Mondragónu.

Vianočná lotéria v Španielsku existuje od roku 1812, je zrejme najväčšia na svete a je mimoriadne populárna. Funguje inak ako bežné lotérie - tento rok mohli ľudia hlavnú cenu získať prostredníctvom 160 žrebov s rovnakým číslom.

Tie stoja 200 eur, preto sa zväčša predávajú rozdelené na desať častí. Španieli sa aj na tieto žreby v hodnote 20 eur často skladajú.

MADRID/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti