Zahraničné

Žena si vyrábala vlastnú elektrinu. Keď to mesto zistilo, chcelo ju vysťahovať

Robin Speronisová
Zdroj: grassrootjournal.com

Úrady sa o tom dozvedeli prostredníctvom televíznej reportáže.

Američanka vymyslela ekologický spôsob, ako si v dome vyrobiť elektrickú energiu. Nakrútili o nej aj reportáž, ktorú odvysielala televízia na Floride. Miestne úrady na to ihneď zareagovali. Namiesto toho, aby jej zablahoželali za úžasný objav, chceli ju vysťahovať.

Robin Speronisová údajne porušila medzinárodný zákon, pretože nebola závislá od mestského zásobovania elektrinou i vodou. To je podľa nich dôvod, aby ju vyhnali z vlastného domu.

Zdroj: grassrootjournal.com

Šikovná Američanka si vyrábala vlastnú elektrinu pomocou solárnych panelov. Zbierala tiež dažďovú vodu, ktorú denne využívala. Zaujala tým miestnu televíziu, ktorá jej príbeh zverejnila. O deň neskôr k Robin prišli zamestnanci mestského úradu a jej dom vyhlásili za nevhodný na bývanie.

Dom pri tom vyzerá presne tak, ako všetky ostatné na ulici. Robin len nebola závislá od vlády. Tá sa zrejme obáva, že širokej verejnosti poskytla dobrý príklad na to, ako sa dá ušetriť. Úrady sa ju teraz pokúšajú vysťahovať z jej vlastného domu.

Takýto prístup úradov vyvolal vo viacerých obyvateľoch vlnu nevôle. Na podporu Speronisovej začali protestovať. Napísali stovky sťažností na mestskú radu. K prípadu sa vyjadril aj advokát, ktorý tvrdí, že právomoc mesta k vysťahovaniu neexistuje.


FLORIDA/JH, ac24.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.