Zahraničné

Novinky vo vyšetrovaní vraždy Elišky(†9). Vieme, kto donútil vraha k priznaniu

Muž obvinený z vraždy Elišky je v zlom psychickom stave
Zdroj: tn.cz

Verejnosť chválila rýchlu a kvalitnú prácu polície, lenže reportérom TV Nova sa podarilo zistiť úplne novú informáciu.

Reportérom TV Nova sa podarilo zistiť novú a dôležitú informáciu k prípadu znásilnenia a vraždy Elišky (†9) z Klášterca nad Ohří. K brutálnej vražde sa priznal jej vzdialený príbuzný Roman Kalužík (25). Verejnosť chválila rýchlu a kvalitnú prácu polície, lenže reportérom TV Nova sa podarilo zistiť úplne novú informáciu, píše tn.cz.

Obvinený Roman Kalužík, sa podľa informácií TV Nova, prihlásil polícii sám. Mala ho k tomu donútiť bývalá priateľka, s ktorou má syna. Vedela totiž, že Elišku v deň jej zmiznutia videl, a preto ho prinútila, aby šiel na políciu.

Jeho bývalá priateľka ho pred školou videla čakať na Elišku. Keď zo správ zistila, čo sa stalo, zatlačila na neho a donútila ho ísť na políciu. "Trestne stíhaná osoba sa dostavila sama na políciu, bolo to z toho dôvodu, že ho svedkovia videli toho rozhodného dňa v spoločnosti toho neplnoletého dievčaťa," povedal TV Nova František Stibor, dohliadajúci prokurátor.

Kalužík sa ale najprv k vražde priznať odmietal. Lenže pre políciu bol tým posledným, kto Elišku videl živú a teda aj hlavným podozrivým. Preto ho zadržala.


Podľa vyšetrovateľov sa Kalužík na znásilnenie a vraždu pripravoval. Elišku poznal veľmi dobre, bol totiž jej strýkom. Počas novembra budú Kalužíka skúmať znalci, pred súd by sa mohol dostať ešte do konca roka.

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.