V prípade zmiznutej Madeleine McCannovej sa po rokoch našli nové dôkazy

V prípade zmiznutej Madeleine McCannovej sa po rokoch našli nové dôkazy
Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Nemeckí vyšetrovatelia odhalili v prípade zmiznutej Madeleine McCannovej nové dôkazy proti hlavnému podozrivému. Trojročné dievčatko pred 15 rokmi zmizlo z hotela v Portugalsku. V utorok o tom informovala nemecká prokuratúra. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

„Vyšetrovanie stále prebieha a domnievam sa, že sme odhalili nové skutočnosti – dôkazy, hoci nie forenzné,“ vyhlásil prokurátor Hans Christan Wolters.

Trojročná Britka Madeleine zmizla z dovolenkového apartmánu svojich rodičov v portugalskom letovisku Praia da Luz 3. mája 2007. Prípad mal vtedy veľkú medzinárodnú mediálnu odozvu.

Prečítajte si tiež:

V apríli portugalské a nemecké orgány oznámili, že hlavným podozrivým v prípade je pedofil Christian B., ktorý v rokoch 1995 – 2007 žil v portugalskej provincii Algarve. Práve v oblasti, kde Madeleine uniesli, sa v tom čase živil pochybnými aktivitami vrátane vlámaní do hotelových izieb či apartmánov.

Podozrivý si aktuálne vo väzení odpykáva sedemročný trest za znásilnenie 72-ročnej americkej turistky v Praia de Luz, ku ktorému došlo v roku 2005.
Hoci voči nemu zatiaľ neboli vznesené žiadne obvinenia, polícia sa domnieva, že v čase zmiznutia Madeleine sa nachádzal v blízkosti hotela. „Christian B. nemá žiadne alibi,“ uviedol Wolters.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.