Zahraničné

Žena si vyzdobila dom figurínami obesených černochov. Nezdalo sa jej to rasistické

Nevhodná výzdoba v americkom Kentucky
Nevhodná výzdoba v americkom Kentucky Zdroj: clarksvillenow.com

Obyvatelia mestečka Fort Cambell však boli pobúrení. Na ich žiadosť výzdobu odstránila.

Halloweenska výzdoba, ktorá pripomína čiernu rodinu obesenú na strome sa stala predmetom sťažností obyvateľov Fort Campbell v americkom štáte Kentucky. Výzdobu napokon museli zlikvidovať. Kuriózna výzdoba sa objavila pred jedným z domov vo vojenskej základni.

Informačný portál clarksville.com informoval, že im jeden z čitateľov zaslal fotografiu obesených figurín v predzáhradke jedného z domov. Dieťa malo v chrbte zapichnutý nôž a ďalšia postava mala v rukách transparent s odkazom.

Úrad pre verejné záležitosti dostal správu o nevhodnej výzdobe spolu so žiadosťou o jej vyšetrenie. Žena, ktorá výzdobu do svojej predzáhradky namontovala, súhlasila s jej odstránením. „Zobrazovanie útočného charakteru nereflektuje hodnoty armády a hodnoty priateľského prostredia zamestnancov a obyvateľov komunity," povedala Brandalyn Carpenter z Úradu pre verejné záležitosti.

Žena, ktorá netradičnú výzdobu namontovala sa ospravedlnila spoločnosti a povedala, že sa nechcela nikoho dotknúť a nikoho uraziť. Zobrazovanie obesených ľudí na strome pred domom však podľa nej nie je útočné. Ľudia pred Halloweenom vynakladajú všetko úsilie, aby ich masky boli strašidelné. Často pritom zabúdajú na rasovú znášanlivosť.

FORT CAMPBELL/ALTERNET.org, pt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.