Muža s covidom vyhlásili v Šanghaji za mŕtveho. Pri nakladaní do pohrebného auta sa pohol

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR/AP/Channi Anand

Šesť ľudí vyšetrujú v Šanghaji po tom, ako staršieho chorého obyvateľa domova dôchodcov omylom vyhlásili za mŕtveho. Zabalené telo do vaku na mŕtvoly odviezli do dodávky a až následne si pracovníci márnice všimli, že je stále nažive. Celý incident ktosi natočil a video sa lavínovito začalo šíriť sociálnymi sieťami. O bizarnom prípade informuje portál Guardian.

Keďže Šanghaj zápasí s koronavírusom, na videu je vidieť zamestnancov pohrebného ústavu ako v ochranných oblekoch vyťahujú z auta vak s telom a pozerajú sa naň. Všimli si totiž drobné pohyby. „Živý! Videli ste to? Živý,“ hovorí jeden zo zamestnancov. „Už ho znova nezakrývajte,“ hovorí druhý.

Následne sa vybrali do domu seniorov, aby ich informovali o incidente a seniora následne na vozíku odviezli do vnútra budovy. Šanghajské úrady potvrdili pravdivosť príbehu s tým, že v súvislosti s mylným určením smrti začalo vyšetrovanie.

Vedenie domu pre seniorov sa za incident ospravedlnilo. Pohrebný ústav naopak oznámil, že oboch svojich pozorných zamestnancov odmenil sumou 5000 jüanov (cca 714 eur), uvádza Global news

Incident sa odohral začiatkom mesiaca. Zverejnené video okamžite vyvolalo v meste vášne. Šanghaj totiž zvádza ťažký boj s covidom a už päť týždňov je vyhlásený prísny lockdown. Aj napriek tomu denne pribúdajú infikovaní a obete vírusu. Ľudia nie sú spokojní s opatreniami a búria sa. Navyše po tomto prípade vznikli obavy z preťaženého lekárskeho systému mesta, ktorý môže viesť k tragickým chybám.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti