Zahraničné

Rodine pripravila najkrajší vianočný darček všetkých čias. Dva roky po jej smrti

Brenda Schmitzová pripravila rodine prekvapenie na Vianoce
Zdroj: news.com.au

Poslala im dojímavý list a čakalo ich ďalšie prekvapenie.

 „Ahoj, volám sa Brenda Schmitzová. Keď dostanete tento list, už som prehrala boj s rakovinou vaječníkov." Takto sa začína dojímavý list, ktorý napísala Američanka svojej rodine na Vianoce. Dozvedeli sa o ňom ale až dva roky po jej smrti.

Presne takto to mala Brenda naplánované. Chcela, aby si ho prečítali až vtedy, keď bude na to vhodný čas. Okrem dojímavých slov pripravila svojej rodine aj fantastické vianočné prekvapenie. Brenda oslovila svoju priateľku a miestne rádio, aby všetko potrebné zariadili dva roky po jej smrti presne na Vianoce. Jej manžel a štyri deti o ničom netušili.

Zdroj: news.com.au


V rádiu každý rok vysielali reláciu „Vianočné prianie". Ešte nikdy nedostali takúto požiadavku. List od Brendy ich nesmierne dojal. Mailom ho zaslala Brendina priateľka. Mala tak urobiť až vtedy, keď sa jej manžel David opäť zamiluje. Moderátor relácie si do štúdia zavolal Brendinho muža Davida. Tam mu prečítali dojímavý list.  

„Bol to úžasný manžel a otec. Viem, že toto je pre neho extrémne ťažké obdobie. Viem, že sa rozhodne dobre pre dobro celej rodiny. Nakoniec si nájde starostlivú, súcitnú a milujúcu ženu, aby mu pomohla vychovať našich chlapcov. Želám si, aby som sa s ňou mohla stretnúť. Musí to byť žena s veľkým "Ž", keď sa rozhodne starať o tak početnú rodinu s láskou, oddanosťou a obrovským srdcom," píše sa v liste.

„Tento list som napísala preto, aby som požehnala Davidovi, našim chlapcom a novej žene v ich živote aj s rodinou (ak má aj ona deti). Chcem im povedať, že ich veľmi milujem a dúfam, že budú v bezpečí vo svete plnom bolesti. Chcem, aby vedeli, že s nimi navždy zostanem."

Brenda mala tri želania, ktoré jej rádio splnilo. Chcela, aby zorganizovali romantický víkend pre jej manžela a novú lásku Jane. Tá má dve ďalšie deti. Neskôr dostala do rúk ďalší list adresovaný len pre ňu od Brendy.

Zdroj: news.com.au


Druhé želanie bolo pre celú rodinu - fantastický výlet. „Niekde, kde si budú vychutnávať spoločné chvíle ako rodina a budú mať nezabudnuteľné zážitky na celý život."

Tretie želanie bolo adresované pre sestričky a lekárov v nemocnici, kde sa liečila. „Aspoň jeden večer plný zábavy, dobrého jedla a pitia za to, ako sa každý deň starajú o pacientov chorých na rakovinu."

Všetky tri želania sa splnia. Našli sa sponzori, ktorí osemčlennej rodine zaplatili aj výlet do Disneylandu.

https://www.youtube.com/watch?v=6mQ2d4aveyE


USA/Jana Habarová, news.com.au

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.