Lev v kríkoch zalarmoval celú dedinu. Strážcov divočiny, ktorí ho prišli odchytiť, čakalo poriadne prekvapenie

Lev v kríkoch zalarmoval celú dedinu. Strážcov divočiny, ktorí ho prišli odchytiť, čakalo poriadne prekvapenie
Taška s leviou hlavou vystrašila ľudí. Zdroj: Twitter/Kenyans.co.ke

Strážcov divočiny v Keni zalarmovali obyvatelia malej dediny, ktorí v kríkoch spozorovali veľkého leva. Keď však prišli šelmu odchytiť, čakalo ich poriadne prekvapenie. Zo zatúlanej šelmy sa totiž vykľula obyčajná nákupná taška s fotopotlačou leviej hlavy, informuje portál BBC.

Dedina Kinyana sa nachádza iba kilometer od národného parku Mount Kenya. „Leva “ v kríkoch si ako prvý všimol miestny farmár. Zbadal ho neďaleko domu svojej zamestnankyne a okamžite to oznámil správe národného parku MountKenya, ktorý sa nachádza iba kilometer od dediny.

Starosta dediny Cyrus Mbiiwe pre BBC uviedol, že niektorí ľudia situáciu využili na to, aby sa posťažovali, že im mizne dobytok. Keď však prišli strážcovia parku, museli byť poriadne zahanbení. Vysvitlo totiž, že lev je v skutočnosti nákupná taška plná semien avokáda, ktorú pod stromy zámerne uložila spomenutá pracovníčka z farmy. Chcela tak predísť tomu, aby semená vyschli.

Tá prišla domov, keď už boli na mieste aj strážcovia divočiny, ktorí sa pripravovali na odchyt šelmy. Povedali je, že na záhrade má leva a nech radšej použije zadný vchod. Žena si v prvom momente leva nespojila so svojou taškou plnou semien a počúvla odporúčania. Že došlo k úsmevnému omylu sa tak museli na vlastné oči presvedčiť strážcovia. Keď si uvedomili, že lev nemá telo a ide o obyčajnú tašku, museli sa smiať. 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.