Francúzsko strašia záhadné bodnutia injekciami na diskotékach a koncertoch

Francúzsko strašia záhadné bodnutia injekciami na diskotékach a koncertoch
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/Taya Ovod

Vo Francúzsku sa v uplynulých mesiacoch objavili desiatky prípadov bodnutia injekčnou striekačkou na diskotékach, v nočných kluboch alebo na koncertoch, píše portál denníka Le Figaro. Napadnutí následne pociťovali nevoľnosť. V ich tele sa ale nenašli žiadne omamné látky, oznámila prokuratúra v Bretónsku, kde bola hlásená väčšina týchto prípadov.

Motív činov zatiaľ podľa vyšetrovateľov nie je jasný. Vylúčili však spojitosť s násilím či krádežami. Polícia odobrala krvné vzorky niekoľký napadnutým, ale výsledky neukázali prítomnosť žiadnych toxických látok ako napríklad droga GHB, ktorú používajú sexuálni násilníci na omámenie svojich obetí.

Úrady v Bretónsku zaznamenali od decembra celkom 69 prípadov, najviac ich bolo v Nantes a v Rennes. Tento týždeň sa objavili tri nové prípady v Roanne, dve mladé ženy a jeden muž ohlásili po návšteve diskotéky veľkej modriny so stopou po vpichu uprostred.

Záhadné útoky budia obavy medzi mládežou, prevádzkovateľmi nočných podnikov aj medzi zdravotníkmi. Napadnutí sa nechávajú testovať na žltačku a vírus HIV a berú preventívne lieky proti týmto chorobám. Najmä dievčatá sa obávajú možného sexuálneho napadnutia, klesla návštevnosť diskoték. Majitelia nočných podnikov modernizujú zabezpečenie a posilňujú ochranku, poklesu návštevnosti aj tržieb až o polovicu to ale nezabránilo, píše Le Figaro.

Podobné správy o desiatkach útokov injekciou sa vlani v októbri začali šíriť aj vo Veľkej Británii. Obeťami boli väčšinou ženy, ktoré sa sťažovali, že im niekto vstrekol do tela neznámu látku a na druhý deň sa zobudili s tým, že si nič nepamätajú. Páchateľa alebo páchateľov ale nikdy nechytili.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti

ONLINE: Moskva si nie je istá, či potrebuje obnovenie vzťahov so Západom, uviedol Lavrov ON-LINE
  • Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že Moskva zváži ponuky na opätovné nadviazanie vzťahov so Západom, no premyslí si, či je takýto krok potrebný.

  • Predpokladané straty na ruskej strane od začiatku vojny podľa Ukrajiny

  • Počet amerických vojakov rozmiestnených v európskych krajinách sa - oproti dobe pred začiatkom…