Zahraničné

Pred prezidentským úradom v Sofii sa podpálila žena

Ilustračné foto.
Zdroj: Shutterstock.com

Motív jej činu zostáva zatiaľ nejasný, môže však súvisieť s upálením sa siedmich ľudí, ktorí tak na jar minulého roka po celej krajine protestovali proti zlým životným podmienkam a korupcii bulharskej politickej elity.

Pred úradom bulharského prezidenta v Sofii sa dnes podpálila 39-ročná žena. Podľa ministerstva vnútra ide o duševne chorú osobu, ktorá pri incidente utrpela popáleniny na 90 percentách tela a po prevoze do nemocnice sa nachádza v kritickom stave, informovala agentúra Reuters.

Motív jej činu zostáva zatiaľ nejasný, môže však súvisieť s upálením sa siedmich ľudí, ktorí tak na jar minulého roka po celej krajine protestovali proti zlým životným podmienkam a korupcii bulharskej politickej elity. Dnešný čin sa stal v čase, keď prezident Rosen Plevneliev rokoval o zložení novej vlády.

Hlava štátu viedla rozhovory s jednou z politických strán po bezvýsledných predčasných voľbách, ktoré sa v najchudobnejšom štáte EÚ konali 5. októbra. Stredopravá strana Občania za európsky rozvoj Bulharska (GERB), ktorá vo voľbách zvíťazila, avšak nezískala väčšinu, sa snaží zostaviť menšinovú vládu.

SOFIA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti