Na túto oslavu nezabudne. Veteránka z druhej svetovej vojny na sté narodeniny zoskočila padákom

Na túto oslavu nezabudne. Veteránka z druhej svetovej vojny na sté narodeniny zoskočila padákom
Veteránka z druhej svetovej vojny na sté narodeniny zoskočila padákom Zdroj: YouTube/Zenger

Narodeniny následne zapila miešanými nápojmi.

Odvaha a temperament ju neopúšťajú ani vo vysokom veku. Zdravotná sestra z druhej svetovej vojny na oslavu svojich stých narodenín zoskočila s padákom z lietadla. Po pristáti nasledovala párty s priateľmi, na ktorej nechýbal alkohol, informuje spravodajský kanál Zenger. Za takúto narodeninovú oslavu veteránky by sa nemuseli hanbiť ani podstatne mladšie ročníky.

Netypická oslava pritom vôbec nebola nepremysleným spontánnym rozhodnutím. Raymonde Sullivan žije v meste Sebastiane na Floride v Spojených štátoch amerických a o skoku z lietadla snívala dva roky. Práve vtedy sa jej totiž o svojom adrenalínovom zážitku zdôverila kamarátka a suseda Karen Plante.

„Všetko sa začalo pred dvoma rokmi, keď zistila, že som sa v marci prvýkrát zúčastnila na zoskoku padákom. Spýtala sa ma, či by som ju nezobrala na jej 100. narodeniny. Reagovala som, že mi bude cťou,“ spomína Plant. „S Raymonde sme dobré priateľky a žijeme v rovnakej komunite. Je úžasná, vyzerá tak na 80 rokov a z toho, čo viem, nikdy nebol v nemocnici,“ dodala kamarátka veteránky.

S blížiacou sa oslavou narastali v oslávenkyni aj obavy. Napriek tomu si zachovala odhodlanie a zoskočila. „Nikdy som z padáku neskočila a za 100 rokov som urobila veľa vecí, takže som si myslela, že to musím urobiť, kým ešte môžem,“ odvodnila svoje rozhodnutie oslávenkyňa. Ako však priznáva, išlo o strašidelný zážitok, ktorý je šťastná, že zvládla, ale už by ho nezopakovala.  „Ničoho ale neľutujem,“ dodala energetická starenka.

Na tandemový zoskok v miestnom parašutistickom centre má aj pamiatku v podobe videa, ktoré natočila spoločnosť Skydive. Na videu je vidieť, že ju inštruktor rozhodne nešetril.

Oslava však skokom neskončila. „Po tom, ako zoskočila padákom, mala neskoro popoludní narodeninovú oslavu a s kamarátmi a členmi jej rodiny,“ uviedla jej kamarátka Plant. Na ďalšiu časť svojho narodeninového programu sa oslávenkyňa tešila, obľúbila si totiž pitie jedného konkrétneho drinku. „Čaká ma párty, kde sa bude piť rum s colou,“ povedala médiám po zoskoku. .

Rekord v historicky najstaršom skoku z lietadla drží 102-ročná Austrálčanka Irene O'Shea.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

ONLINE: Moskva si nie je istá, či potrebuje obnovenie vzťahov so Západom, uviedol Lavrov ON-LINE
  • Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov uviedol, že Moskva zváži ponuky na opätovné nadviazanie vzťahov so Západom, no premyslí si, či je takýto krok potrebný.

  • Predpokladané straty na ruskej strane od začiatku vojny podľa Ukrajiny

  • Počet amerických vojakov rozmiestnených v európskych krajinách sa - oproti dobe pred začiatkom…