Biden: Obavám sa, že Putin v súčasnosti nemá riešenie pre vojnu na Ukrajine

Americký prezident Joe Biden.
Americký prezident Joe Biden. Zdroj: AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Americký prezident Joe Biden v pondelok uviedol, že sa obáva toho, že jeho ruský náprotivok Vladimir Putin nemá riešenie pre vojnu na Ukrajine. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Biden na benefičnom podujatí vo Washingtone uviedol, že Putin sa podľa neho mylne domnieval, že invázia na Ukrajinu rozdelí Severoatlantickú alianciu a Európsku úniu. „Som presvedčený, že Putin veril, že dokáže zlomiť NATO, že veril, že rozbije Európsku úniu,“ uviedol Biden, podľa ktorého sa Západ namiesto toho spoločne postavil na stranu Ukrajiny.

Súvisiaci obsah

​Šéf Bieleho domu zároveň uviedol, že si o Putinovi myslí, že je vypočítavý, pričom Biden vyjadril obavy, že Putin nemá v súčasnosti riešenie pre vojnu na Ukrajine. „Snažím sa prísť na to, čo s tým urobíme,“ uviedol Biden.

Ruské sily sa totiž stiahli zo severu Ukrajiny a z okolia Kyjeva po tom, ako narazili na silný odpor Ukrajincov. Rusko, ktoré nazýva inváziu špeciálnou vojenskou operáciou, následne vyslalo na Ukrajinu ešte viac vojakov a minulý mesiac spustilo rozsiahly útok na východe Ukrajiny, pripomína agentúra Reuters. Tá tiež upozorňuje na to, že ruským jednotkám sa napriek tomu na východe Ukrajiny darí postupovať iba pomaly.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.