Zahraničné

Prieskum zistil, ktoré deti rozvinutých krajín sú najmenej šťastné

Smutné dieťa.
Zdroj: Shutterstock.com

Najdôležitejším faktorom spokojnosti detí s ich životom je stres v školách, nasledovaný školským násilím, závislosťou od internetu, nedbalosťou a kybernetickým násilím.

Južná Kórea skončila na chvoste rebríčka 30 krajín z hľadiska spokojnosti detí so svojím životom. Za ňou sa umiestnili Rumunsko a Poľsko.

„Najdôležitejším faktorom spokojnosti detí s ich životom je stres v školách, nasledovaný školským násilím, závislosťou od internetu, nedbalosťou a kybernetickým násilím," uviedlo vo vyhlásení juhokórejské ministerstvo zdravotníctva na margo prieskumu vo viac než 4000 domácnostiach s deťmi mladšími než 18 rokov.

Šéf Svetovej banky, Američan Jim Yong Kim, narodený v Južnej Kórei, uviedol, že vzdelávací systém v tejto krajine uvaľuje na deti ťažké bremeno, pretože sa zameriava na súťaženie a dlhé hodiny práce. Jim Yong Kim sa narodil v Soule a do USA sa presťahoval ako päťročný.

Zdroj: shuttertock.com

Prvý prieskum tohto druhu v Južnej Kórei sa uskutočnil v čase, keď sa 600-tisíc študentov pripravuje na prijímacie skúšky na vysokú školu, ktorá im môže priniesť miesta na prestížnych univerzitách a zabezpečiť cestu k zamestnaniu v popredných spoločnostiach, píše Reuters.

V deň skúšky, 13. novembra, začínajú úrady pracovať neskôr, aby sa predišlo zdržaniu študentov v rannej špičke; aj trh s cennými papiermi sa otvára o hodinu neskôr. V čase skúšky, ktorej súčasťou je i počúvanie s porozumením, je obmedzená domáca letecká doprava.

Viac než polovica detí vo veku od 15 do 19 rokov so samovražednými sklonmi uviedla „študijné výkony a nástup na univerzitu" ako dôvod, upozornil juhokórejský štatistický úrad. Juhokórejskí rodičia sú známi tým, že svoje deti držia v školách do neskorého večera a s výučbou angličtiny začínajú už v materskej škole.

SOUL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.