VIDEO: Úsmevný omyl ruskej televízie. Na oslavy Dňa víťazstva „zablúdili“ aj legendárni zločinci Bonnie a Clyde

VIDEO: Úsmevný omyl ruskej televízie. Na oslavy Dňa víťazstva „zablúdili“ aj legendárni zločinci Bonnie a Clyde
Bonnie a Clyde v ruskej televízii. Zdroj: profimedia.sk, koláž: tvnoviny.sk

Na pondelkovom koncerte v Moskve pri príležitosti ruských osláv víťazstva nad nacistickým Nemeckom sa na veľkoplošnej obrazovke medzi fotkami párov, ktoré rozdelila druhá svetová vojna, objavili aj legendárni bankoví lupiči Bonnie a Clyde. Celý koncert vrátane spomenutého záberu odvysielala ruská federálna televízia Kanál 1.

Oslavy 77. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne, ktorých súčasťou je aj vojenská prehliadka na Červenom námestí sa museli zaobísť bez preletov vojenských lietadiel, ktoré zrušili – oficiálne pre zlé počasie.

Po oficiálnej časti nasledoval koncert, na ktorom zazneli vlastenecké piesne. Asi najznámejšia snímka amerického zločineckého páru, ktorá je aj na Wikipedii, sa na obrazovke objavila počas skladby „Keby nebola vojna“.

Bonnie a Clyde boli lupiči, ktorí počas 30. rokov 20. storočia prepadli niekoľko bánk, pričom na svedomí majú najmenej 9 policajtov a pripisujú sa im aj civilné obete. Chytili ich 23. mája 1934 v americkej Louisiane a záverečná prestrelka sa im stala osudnou.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarne Azovstaľ ON-LINE
  • Ruská armáda tvrdí, že "úplne oslobodila" oceliarsky komplex Azovstaľ v ukrajinskom prístavnom meste Mariupol, v ktorom sa skrývali poslední ukrajinskí vojaci brániaci toto mesto pred ruskou agresiou. (AFP)

  • Spojené štáty vyjadrili hlboké znepokojenie z avizovanej návštevy vysokej komisárky OSN pre ľudské práva v Číne.

  • Taliansko vypracovalo mierový plán pre Ukrajinu, ktorý predložilo generálnemu tajomníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.